ایده و طرح تاتو دریم کچر (dream catcher)

dream catcher دریم کچر

کابوس‌گیر (به زبان اوجیبوایی: asabikeshiinh به معنای عنکبوت یا bawaajige nagwaagan به معنای دام خواب، معادل انگلیسی: Dreamcatcher) در فرهنگ سرخپوستان اوجیبوایی (از نخستین اقوام ساکن در آمریکا) نام وسیله‌ای دست‌ساز است که از حلقه‌ای ساخته‌شده از شاخهٔ درخت بیدتشکیل شده که توری به شکل تارعنکبوت را درون آن می‌بافند. سپس آن را با اشیای شخصی و مقدسی همچون پر و مهره تزئین کرده و در داخلتیپی در محل خواب شخص یا بالای گهوارهٔ کودک آویزانش می‌کنند.

ادامه خواندن “ایده و طرح تاتو دریم کچر (dream catcher)”

ایده و طرح تاتو گربه

گربه ها حیواناتی نمادین با اسطوره ای هستند که مفاهیمی مشترک در همه ی فرهنگ ها دارند. برای شما عزیزان در این قسمت تعدادی عکس جمع آوری شده که امیدوارم مورد پستند شما عزیزان واقع بشه.

ادامه خواندن “ایده و طرح تاتو گربه”

ایده و طرح تاتو فول هند (full hand)

اصل کلمه « تاتو » از کشور تاهیتی در اقیانوس آرام می آید که درواقع به زبان لاتین این طور نوشته می شود: tatu. این کلمه در ترجمه از زبان تاهیتی به انگلیسی معنی علامت گذاری چیزی است. بحث های بسیاری وجود دارد که مجموع آنها حدس می زند تاتو از ۱۲ هزار سال قبل میلاد مسیح وجود داشته است.

ادامه خواندن “ایده و طرح تاتو فول هند (full hand)”

ایده و طرح تاتو ژاپنی

این روزها تاتو روی بدن در بین بسیاری از جوانان رواج پیدا کرده است و هر روزه انواع مختلفی از تاتو به وجود می آید. یکی از انواع آن، تاتوی ژاپنی سنتی Irezumi است. 

تاتو در ژاپن از قدیم جزو سنت بوده و دیدگاه آنها نسبت به تاتو با دید ایرانیان کاملا متفاوت بوده.

ادامه خواندن “ایده و طرح تاتو ژاپنی”

ایده و طرح تاتو گربه + نمادشناسی

گربه ها حیواناتی نمادین با اسطوره ای هستند که مفاهیمی مشترک در همه ی فرهنگ ها دارند. همراه سگ ها، گربه ها نیز، انسان ها را در طول زندگی، نسل به نسل همراهی کرده اند. از دوران بسیار دور انسان ها سمبل ها و نمادهای بخصوصی را برای گربه ها قائل بودند.

ادامه خواندن “ایده و طرح تاتو گربه + نمادشناسی”

ایده و طرح تاتو گل رز + نمادشناسی

جوانان مدرن جوان و زنان که تصمیم به تزئین بدن خود را با خال کوبی تصفیه شده اغلب گل ها را ترجیح می دهند. ملکه تاتو گل دار همیشه گل رز بوده و باقی مانده است. تفسیرهای بسیاری از این نقاشی وجود دارد. در زمان های بسیار قدیم، یک طرح گل رز در بدن برای زندانیانی که به اعدام محکوم شده بودند، یعنی بمب گذاران انتحاری اعمال شد. این مدت طولانی بود و اکنون فراموش شده است، و در طول زمان نگرش به این نقاشی بسیار تغییر کرده است. امروزه ارزش های اصلی تاتو با تصویر این گل عشق و زیبایی است.

ادامه خواندن “ایده و طرح تاتو گل رز + نمادشناسی”

ایده و طرح تاتو مائوری (maori) + نمادشناسی

در ایام باستان، مردان مائوری به منظور نشان دادن پیروزی‌ها و یا برای اینکه به دیگران نشان دهند به دنیای بزرگسالی گام نهاده اند، صورت خود را با نقش های ثابت و ماندگاری تتو می کردند که نام سنتی این نوع صورت‌نگاری “موکو” بود.

ادامه خواندن “ایده و طرح تاتو مائوری (maori) + نمادشناسی”

آموزش تاتو موقت به آسان ترین روش برای مبتدیان

امروزه تاتو در ایران طرفدارانش خیلی بیشتر از قبل شده قبلا تفکر بر این بود که تاتو برای گروه های خلافکاری و ارازل و خیابونی هاست اما طی سالهای اخیر بلخره باور مردم تغییر کرد و متوجه این موضوع شدن که این تاتو یا خالکوبی یه انتخاب شخصی هست و هرکسی میتونه یک یا بینهایت از اون رو روی بدنش داشته باشه.

ادامه خواندن “آموزش تاتو موقت به آسان ترین روش برای مبتدیان”